Ana Sayfa | Üye Kaydı | Üye Girişi | Hakkımızda | İletişim

  BİZDEN HABERLER

DestekNet

  E-POSTA LİSTESİ
Yeni destek paketlerinden ve DestekNet ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için E-Posta listemize üye olun.

 

     

  ANKETİMİZE KATILIN
Sizce DestekNet'in kobilere verdiği desteklerden en faydalısı hangisidir?

Pro Paket

Eko Paket

Ücretsiz Hosting
   

Eğitim      

İnternette Etkili Arama Nasıl Yapılır?


Altavista, Yahoo, Google gibi popüler arama motorlarının yardımıyla internette gereksinim duyduğunuz her türlü bilgiye dilediğiniz anda kolayca erişebilirsiniz. Bu işlem için aradığınız konuyla ilgili en belirgin kelimeyi sitenin arama alanına yazın. Ardından istediğiniz bilgiyi içeren siteler otomatik olarak listelenecektir.


Daha net sonuçlara erişmek için aradığınız kelimeleri (“”) tırnak işareti içine yazabilirsiniz. Böylece tırnak içinde yer alan cümlenin tamamının geçtiği sayfalar listelenecektir. Örneğin İhracat Rejimiyle ilgili sayfaları görmek için arama alanına “ihracat rejimi” yazmanız yeterli olacaktır.

Bazı popüler arama motorlarında özel arama komutlarıyla kolayca istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz. Örneğin ihracatla ilgili PDF dosyaları arıyorsanız Google’da arama alanına (ihracat:pdf) yazarak zaman kaybetmeden istediğiniz sonuçlara erişebilirsiniz. Veya benzer şekilde çok belirgin art arda olmasını istediğiniz bir metinle ilgili arama sonuçlarına erişmek için yine Google’da ihracat:teknoloji:transferi yazabilirsiniz.Ayrıca Google’da yer alan “Gelişmiş Arama” kısmından; arama şekli, dili, aradığınız dosya biçimi gibi detayları belirterek daha etkin bir arama yapabilirsiniz.

Kaynak: Kobifinans


 DestekNet  İnternet Hizmetleri ©Copyright 2005  -   Kullanım Şartı

( Bu site en iyi INTERNET EXPLORER 1024 x 768 piksel'de görüntülenir.)