Ana Sayfa | Üye Kaydı | Üye Girişi | Hakkımızda | İletişim

  BİZDEN HABERLER

DestekNet

  E-POSTA LİSTESİ
Yeni destek paketlerinden ve DestekNet ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için E-Posta listemize üye olun.

 

     

  ANKETİMİZE KATILIN
Sizce DestekNet'in kobilere verdiği desteklerden en faydalısı hangisidir?

Pro Paket

Eko Paket

Ücretsiz Hosting
   

Eğitim      

Pazarlama Aracı Olarak E-Posta Nasıl Kullanılır?


Pazarlama alanında e-posta kullanımı şu anda dünyada en yaygın ve tartışmalı yöntemlerden birisidir. Çok ucuz bir ortam olması nedeniyle çok fazla şirket tarafından tercih edilmektedir. Bunun için kolayca bir adres satın alınabilir ve binlerce kişiye ürün ve hizmet promosyonları içeren e-posta iletileri gönderebilirsiniz. Ancak bu tür kullanım ne yazık ki spam denilen istenmeyen e-postaların kişilere ulaşmasına neden olmaktadır. Pek çok kişi bu nedenle istenmeyen e-postalardan kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanmak zorunda kalmaktadır.

Bu yüzden elektronik postayla pazarlamanın kurallarına dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin gönderdiğiniz postalar bir ekranı geçmemeli ve birden fazla mesaj içermemelidir. Pazarlama mesajları tam hedef kitlesine gönderilmelidir. Özellikle mesajın gönderileceği kişinin tanınması ve içeriğin buna göre oluşturulması çok önemlidir.

Ayrıca gönderdiğiniz bu e-posta mesajlarının yanıtlanması durumunda bunları karşılayabilecek insan kaynağının çok iyi planlanması gerekmektedir. Siz binlerce e-posta yolladığınızda size geri gelecek binlerce e-postaya yanıt verecek eleman organizasyonunuzun olup olmadığını düşünmelisiniz.

Kaynak: Kobifinans


 DestekNet  İnternet Hizmetleri ©Copyright 2005  -   Kullanım Şartı

( Bu site en iyi INTERNET EXPLORER 1024 x 768 piksel'de görüntülenir.)