Ana Sayfa | Üye Kaydı | Üye Girişi | Hakkımızda | İletişim

  BİZDEN HABERLER

DestekNet

  E-POSTA LİSTESİ
Yeni destek paketlerinden ve DestekNet ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için E-Posta listemize üye olun.

 

     

  ANKETİMİZE KATILIN
Sizce DestekNet'in kobilere verdiği desteklerden en faydalısı hangisidir?

Pro Paket

Eko Paket

Ücretsiz Hosting
   

Eğitim      

E-Ticaret Nedir?


E-ticaret, bir işletmedeki iş süreçlerinin elektronik süreçlere dönüştürülmesidir. İşletmenin ana işlevleri olan alım-satım, pazarlama faaliyetleri, üretim, finans ve satış işlemlerinin hepsinin internet ve bilgisayar teknolojilerinden yararlanılarak yapılmasını kapsamaktadır. E-ticaret sayesinde var olan iş yapma biçiminizi size kolaylık sağlayan bu araçlarla teknolojiyi kullanarak geliştirebilirsiniz.

E-ticaretin kullanıldığı uygulamalardan birisi e-pazaryerleridir. E-pazaryerleri sayesinde üretici ve tüketici direkt olarak internet üzerinden buluşabilmekte ve ürün ve hizmetlerin uygun maliyetlerle tüketiciye erişmesi sağlanabilmektedir. Özellikle e-ticaretin zaman ve mekan kavramlarını ortadan kaldırmasıyla dünyanın her yerinden mal alım satımı yapılabiliyor olması onu çekici kılan önemli unsurlardan birisidir.

Örneğin son zamanlarda ABD’de internet üzerinden yapılan satışlar rekor düzeye erişmiştir. Internet üzerinden satış yapan şirketlerin iş hacmi haftada 2 milyar doların üzerine çıkmıştır. Bunlarla birlikte ülkemizdeki gelişmeleri de izlediğimizde e-ticaretin insanların yaşamına hızla girdiğini ve kabul gördüğünü söyleyebiliriz.

E-ticaretin en önemli sorunları olan güvenlik ve ödeme sistemlerinin de giderek gelişen teknolojiyle çözüldüğü görülmektedir. Özellikle şirket maliyetlerinizi düşürmek, yeni pazarlara açılarak gelirleri artırmak, bilgiyi en etkin biçimde kullanmak, rekabet gücünüzü artırmak ve uzun vadede uluslar arası pazarlarda ticaret yapabilmek için e-ticaret önemli bir fırsat olarak karşınızda durmaktadır. Firma ve tüketicilerin giderek artan bilinçli kullanımıyla birlikte e-ticaretin yaşamımızda gelecekte önemli bir yer edineceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Kobifinans


 DestekNet  İnternet Hizmetleri ©Copyright 2005  -   Kullanım Şartı

( Bu site en iyi INTERNET EXPLORER 1024 x 768 piksel'de görüntülenir.)