Ana Sayfa | Üye Kaydı | Üye Girişi | Hakkımızda | İletişim

  BİZDEN HABERLER

DestekNet

  E-POSTA LİSTESİ
Yeni destek paketlerinden ve DestekNet ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için E-Posta listemize üye olun.

 

     

  ANKETİMİZE KATILIN
Sizce DestekNet'in kobilere verdiği desteklerden en faydalısı hangisidir?

Pro Paket

Eko Paket

Ücretsiz Hosting
   

Eğitim      

Web Sitesi Nasıl Kurulur?


Bir web sitesi kurmak için öncelikle bir alan adı almanız gerekmektedir. Alan adı sanal dünyadaki adresinizdir. Com uzantılı alan adlarını herhangi bir belge gerekmeden yıllık 10 $ gibi bir bütçeyle kolayca alabilirsiniz. Örneğin register.com gibi alan adı alabileceğiniz bir sitede çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Bu türden sitelerde istediğiniz alan adının sahibi olup olmadığına bakabilir ve sahipsiz olan alan adını hemen satın alabilirsiniz. Hatta dilerseniz alan adına ek olarak web siteniz için barındırma alanı ve belirli sayıda e posta adresleri içeren paketlere de erişebilirsiniz.

Eğer com.tr uzantılı alan adı almak istiyorsanız, Ticaret Sicil Gazetesi veya Marka Patent Enstitüsü tarafından onaylanmış Marka Tescil Belgesi gerekmektedir.Alan adı alım işlemini kendinizin yapması ilerde oluşabilecek olası sorunların önlenmesi için önemlidir. Dilerseniz bu işlemi web hizmetlerini aldığınız kuruluşa da yaptırabilirsiniz.

Alan adınızı aldıktan sonra sitenizi yayınlamak için bir yayınlama alanı ve size ait e-posta hesaplarına gereksinim vardır. Genellikle bu iki unsur paket olarak sunulmaktadır. Hemen bütün internet servis sağlayıcılarda firmanızın büyüklüğüne uygun alan adı, yayınlama alanı ve e-posta hesap adedi için çeşitli hizmet paketleri bulunmaktadır. Ek hizmetlerle de gelen bu paketlerden size en uygun olanı seçebilirsiniz. Özellikle Internet servis sağlayıcı firma seçiminde firmanın profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz.

Web sitesini kurmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Bunlardan en kolayı e-ticaret siteleri veya yazılım üreticileri tarafından sunulan şablonları kullanmaktır. Bu sayede hazır bir şablon üzerine şirketinizle ilgili ayrıntılı bilgi, ürün ve hizmetleri hızla yerleştirerek, var olan tasarım stillerinden birine karar vererek web sitenizi hızla ve kolayca oluşturabilirsiniz. Bu yöntemin tek dezavantajı diğerlerine çok benzer bir site ortaya çıkmasıdır.

Eğer biraz daha farklılaşmak isterseniz, web tasarım ve uygulama geliştirme hizmeti veren profesyonel bir kuruluşla çalışabilirsiniz. Bu kuruluşlarda hem tasarımcılar hem de teknik yeterliliğe sahip hazır ekipler size özel profesyonel bir web sitesi kurabilirler. Bu türden firmaların seçiminde firma referanslarına dikkat etmelisiniz.

Diğer bir yöntem olarak şirket bünyenizde bir web tasarım ekibi oluşturmayı tercih edebilirsiniz. Eğer sürekli olarak web sitenizin güncellenmesi gerekiyorsa, bir takım internet tabanlı bilgi ve iş akışı uygulamaları kullanmak istiyorsanız, bünyenizde bir ekip kurmak daha verimli olabilir. Bu sayede sürekli değişen gereksinimlerinize daha hızlı çözümler üretebilirsiniz.

Kaynak: Kobifinans


 DestekNet  İnternet Hizmetleri ©Copyright 2005  -   Kullanım Şartı

( Bu site en iyi INTERNET EXPLORER 1024 x 768 piksel'de görüntülenir.)